חווית בצ'אטה למתחילים ומתקדמים כאחד

תוכן עניינים

בצ'אטה

הישראלים אוהבים מאד לרקוד ורבים מהם מגיעים אחת לשבוע או יותר מכך להרקדות על פי סוג המוסיקה וסוג הריקוד האהוב עליהם. יש כאלו שאוהבים ריקודי עם ונהנים לרקוד לצלילי המוסיקה הישראלית, אחרים מעדיפים ריקודים מודרניים ויש גם רבים שמעדיפים מוסיקה לטינית שהיא סוחפת וממכרת. עד לא מכבר האופציה היחידה ברובד הלטיני הייתה ריקודי סלסה ואפשר היה ללמוד זאת וגם לרקוד במועדונים ייעודיים למטרה זו. אך בשנים האחרונות חדר סגנון ריקוד לטיני חדשני בעולם והוא בצ'אטה. מדובר בריקודים עממיים שמקורם ברפובליקה הדומיניקנית אשר הושפעו מריקודים קובניים וגם מהסלסה.

כל מי ששמע פעם אחר פעם את המוסיקה הלטינית הזו נשבה בקסמיה ולכן החל לרקוד בצ'אטה. לאור העובדה שמודבר במוסיקה ייחודית, יש חשיבות רבה להקשיב לכל צליל שלה כדי להבין את סגנון הריקוד שתואם את הצלילים המיוחדים. זו הסיבה שלומדים שיטת ריקוד זו וגם רוקדים אותה במועדונים ובאולמות שיש בהם פתרונות אקוסטיים שמאפשרים לסנן את רעשי הרקע ואת ההד וכך שומעים רק את המוסיקה. בני הזוג זקוקים לריכוז כדי לבצע את הצעדים על פי ההנחיות במהלך הריקוד וכך הם נהנים לרקוד יחד בחיבוק צמוד.

לימוד של בצ'אטה

יש בכמה מקומות בישראל קורסים ללימוד ריקודי בצ'אטה והמדריכים המיומנים מלמדים את הרקדנים המתחילים צעד אחר צעד עד שהם קולטים את הקצב הייחודי של ריקודים אלו. העיקרון הוא לבצע שלושה צעדים לכל כיוון וזאת תוך ביצוע תנועות חדות של הידיים. בדרך זו הריקוד הופך לתיאטרלי ולחושני.

ריקוד בצ'אטה אפשר לרקוד בחיבוק צמוד, חיבוק פתוח, בהחזקת ידיים או בחצי חיבוק. כשמדובר בזוג בחיים צורת הריקוד המועדפת היא חיבוק צמוד. ההימצאות הצמודה מקרבת מאד בין בני הזוג והם מאד נהנים מהקרבה אשר מפוגגת מתחים שקיימים לעיתים ביניהם. כשמדובר באנשים אשר רוקדים יחד, הם בוחרים בדרך כלל באחת הוורסיות האחרות.

התאמה מושלמת לחתן ולכלה

חתן וכלה אשר מעוניינים להרשים את המוזמנים שלהם, לומדים ריקוד בצ'אטה לפני החתונה. הם מתאמנים על שיר לטיני מסוים שהוא קצבי ואהוב עליהם מאד וכך כאשר הדי ג'יי מזמין אותם לסלואו הראשון בחתונה, הקהל בטוח שמדובר בריקוד רגיל ושקט אך תוך כמה דקות המקצב הופך מסולידי לקצבי ביותר והקהל עומד על רגליו מריע ומוחא כפיים לזוג הצעיר שהפתיע את כל האורחים.

מסיבות לרווקים ולרווקות

כיוון משמדובר בריקוד שהוא סוחף הוא מתאים מאד הן למסיבת רווקים והן למסיבת רווקות. מדריך מקצועי שיגיע למיקום בו תתקיים המסיבה, יפעיל מוסיקה לטינית מעולה וילמד את כולם צעד אחר צעד. הישראלים קולטים מהר מאד את צעדי הריקוד ולכן תוך פרק זמן קצר כל הרווקים במסיבה אחת וכל הרווקות במסיבה השנייה ידעו לרקוד בצ'אטה.

לכן כאשר יגיע מועד החתונה המרגשת, כולם ירקדו ריקוד זה על רחבת הריקודים בהנאה עצומה.

בשיתוף אתר https://www.acoustical.co.il/

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

מתנה: הדרכת ריקוד בצ'אטה/סלסה אונליין!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים ומדריכים ללימוד ריקוד
✅ מבצעים לשיעורים פרטיים וסדנאות ריקוד בצ'אטה / סלסה