מהם ריקודים לטיניים ואיך הם הגיעו לארץ

תוכן עניינים

מהם ריקודים לטיניים ואיך הם הגיעו לארץמהם ריקודים לטיניים ואיך הם הגיעו לארץ?

ריקודים לטיניים זהו בעצם שם כללי לסגנונות הריקוד אשר הגיעו מארצות יבשת אמריקה, ומדובר בריקודים דינמיים וחושניים, אשר סוחפים קהל רב בכל העולם כולו כבר במשך שנים. לאחר יציאת הסרט "ריקוד מושחת" קבלו ריקודים לטיניים מקום של כבוד במועדונים בעולם כולו, והתחום תפס תאוצה רבה כאשר רבים התאהבו בדמויות, בריקוד ובכל ההוויה הנלווית אליו. בארץ התחום התפתח מאוד עם העלייה הרוסית אשר הביאה את תחום הריקודים הסלוניים לקדמת הבמה.

מהם סגנונות הריקוד הלטיניים?

כאמור ריקודים לטיניים הינו שם כללי למספר ריקודים שונים, אשר התפתחו בארצות אמריקה הלטינית, הנה הבולטים והמוכרים שבהם:

  • סלסה: זהו סגנון ריקוד שהתפתח בקובה, אי שם במהלך שנות החמישים והשישים של המאה ה-20. הסלסה היא אמנם סגנון ריקוד קובני, אך בתחילת דרכה היא הושפעה מיוצרים קולומביאנים ופורטוריקנים, כאשר למעשה היא הופצה בעולם המערבי הישר מניו יורק. ריקוד הסלסה התפתח מתוך צעדי הבסיס של ריקוד ה"סון" הקובני והוואוואנקו שהוא ריקוד אפרו-קובני, ובשילוב של אלמנטים מריקוד ים נוספים כמו צ'ה צ'ה צ'ה, ממבו ועוד מגוון ריקודים אפרו-קובניים נוספים.
  • רומבה: מקור הריקוד הינו בקובה, והוא ריקוד אשר נחשב יותר מכל כריקוד אהבה. מדובר בריקוד בעל קצב איטי יותר ביחס לריקודים לטינים אחרים, כאשר הריקוד מאופיין בכך שבת הזוג בו בעצם מסמלת דמות של מאהבת חושנית, אשר לא תמיד מאפשרת לבן הזוג לקחת אותה בהמשך הלילה. מאחורי הריקוד ישנו הסיפור הקבוע, בו האישה משחקת עם הגבר ולא בטוח אם תבחר גם לבלות עמו מעבר לריקוד המשותף, בעוד הגבר מנסה להבטיח לעצמו את הבילוי המיוחל. הריקוד הוא חושני מאוד ומתבסס בעיקר על תנועות איטיות של האגן.
  • צ'ה צ'ה צ'ה: זהו עוד ריקוד ממוצא קובני אשר התפתח מתוך ריקודי הממבו והרומבה. בתחילה הריקוד נקרא בכלל "טריפל ממבו", בעצם מדובר בריקוד ממבו שהוסיפו לו שלושה צעדים. צעדים אלו נקראו "צ'ה צ'ה צ'ה", ומכאן השם. זהו ריקוד אשר יש בו אלמנטים של חיזור משותף והוא מביע שובבות ושמחה. המוזיקה לצליליה רוקדים אותו היא בעלת מקצב עשיר בו בולטים מאוד כלי ההקשה. בריקוד זה נשארות הרגליים קרובות ככל שניתן לקרקע,  כך שנדמה שהן מחליקות, ותנועות אגן בולטות הן תוצאה של עבודת הרגליים הזו.
  • מרנגה: זהו ריקוד אשר מגיע מהאיטי והרפובליקה הדומיניקנית, אשר נוצר דרך עבדים שניסו לחקות את הריקודים שרקדו האדונים שלהם, אבל במקום לחקות אותם הלכה למעשה, ריקודים שהיו משעממים ואחידים, העבדים הוסיפו להם אלמנטים מקפיצים וקצביים. מדובר בריקוד פופולרי מאוד בעולם כולם והוא מאופיין בתחושות של שמחה וכייף.
  • סמבה: זהו סגנון ריקוד ומוזיקה מברזיל, ובעיני רבים נחשבת הסמבה כסמל לאומי. מקורו של השם מגיע ככל הנראה מהמונח מֶסֵמבה  – זהו בכלל מקצב דתי אשר מקורו באנגולה. ריקוד הסמבה הוא חלק בלתי נפרד בקרנבל בברזיל, כאשר בכל שנה מכין כל בית ספר לסמבה "סמבה-נושא".
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

מתנה: הדרכת ריקוד בצ'אטה/סלסה אונליין!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים ומדריכים ללימוד ריקוד
✅ מבצעים לשיעורים פרטיים וסדנאות ריקוד בצ'אטה / סלסה

רוצים להגיב?