סלסה קובנית

תוכן עניינים

סלסה קובניתרוקדים בקובה: על מנת להבין מהי סלסה קובנית, יש לדעת קודם מהי סלסה. ובכן, ריקוד סלסה הינו סגנון ריקוד לטיני אשר התפתח בין שנות ה-50 ל-60 של המאה ה-20 בקובה. 

ממקום זה, סלסה התפתחת למגוון סגנונות וכיום היא אחד הריקודים הכי פופולריים בעולם.

ריקוד הסלסה התפתחה מצעדים הבסיסים של ריקוד הנקרא סון הקובני והוואוואנקו האפרו – קובני. בנוסף, ריקוד הסלסה משולבת עם אלמנטים שונים מריקודים הנקראים הצ'ה צ'ה צ'ה, הממבו ועוד מגוון ריקודים אחרים.

ריקוד הסלסה נרקד על מוזיקת לטינית, מבוססת על סון, ממבו או רומבה, במקצב של ארבעה רבעים.

כל מה שצריך לדעת על ריקוד סלסה קובנית

ככל הנראה, הסגנון סלסה קובנית הינו מהסגנונות הפופולריים והראשונים בכל העולם. סגנון זה הינו מתאים לריקוד עגול, כלומר ללא אופייני ומוגבלות בתנועות גוף וללא קווים.

אחד התרגילים הנפוץ ביותר בריקוד סלסה קובנית הינו צעד הנקרא "הצעד קובה". בצעד זה, המוביל עושה צעד בסיסי של הריקוד, כאשר המובל מחקה אתו ועושה את אותו הדבר כמו המוביל. בנוסף, צעד שמאפיין בהחלט את ריקוד סלסה קובנית, הינו כאשר המובל והמוביל מקיפים אחד השני.

כאשר אנו מדברים על סלסה קובנית, אפשר להעניק דוגמא אחרת שגם מאוד מאפיינת את ריקוד זה. מדובר בצד אשר האישה מקיפה את הגבר במטרה לעבור לצדה השמאלי שלו, והגבר מפנה לאישה את הדרך. תרגיל זה הינו אחד המסובכים בעולם הסלסה הקובנית, לכן צעד זה הינו אחד האחרונים שתלמדו בקורס סלסה קובנית.

לסיום, אפשר לומר שברוב התרגילים והצעדים של ריקוד סלסה קובנית, הזוגות מחליפים בני זוג על מנת לבצע תרגילים עליהם ולהחליט אדם אחד כל פעם.

חוקי של ריקוד סלסה הקובנית

אנשים רבים מפרידים אינם יודעים להפריד בין סגנונות שונות שך ריקוד הסלסה. עם זאת, חשוב לדעת שריקוד זה כולל מגוון של ריקודים שונים, אך כולם נכנסים לקטגוריה של ריקוד לטיני המגיע בדרום אמריקה. כמו כן, ריקוד קובני הינו סגנון ריקוד של סלסה מפני עצמו ומאוד מפורסם בכל העולם אלא לא רק בקובה.

כאשר רוקדים ריקוד סלסה קובני, חשוב מאוד שהרוקדים יהיו בהרגשה האישית הדומה, כלומר שהינם יתייחסו לריקוד באופן דומה, יכירו את המוזיקה וייהנו ממנה על מנת להוציא את הריקוד הטוב ביתר. מאחורי ריקוד הקובני, הרעיונות העיקריים הינם חופש התנועה, זרימת טבעית והתחברות לקצב מוזיקת הסלסה קובנית. בנוסף, קיימים שני חוקים מאוד ברורים ופשוטים, אשר כל אדם הרוקד ריקוד קובני צריך להכיר ולשמור:

  • ראשית, חשוב לשמור על קצב כדי להעניק לשני את אותה הרגשה כאשר רוקדים ביחד.
  • שנית, ריקוד קובני זקוק למוביל ומובל על מנת לבצע את ריקוד זה בצורה נכונה וכדי שהריקוד תהיה הרמונית.

מעבר לכך, תרגישו את המוזיקה ואת הקצב ותיהנו בריקוד סלסה קובנית זוגית.

איפה רוקדים סלסה?

יש המון מועדוני סלסה , אשר תוכלו למצוא אותם בעמוד איפה רוקדים היום.
כנסו וקראו עוד על מה זה מועדון סלסה , וקבלו כמה דוגמאות למועדוני סלסה בישראל:

  1. ביילה סלסה
  2. הוואנה קלאב
  3. סטודיו די

ועוד…

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

מתנה: הדרכת ריקוד בצ'אטה/סלסה אונליין!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים ומדריכים ללימוד ריקוד
✅ מבצעים לשיעורים פרטיים וסדנאות ריקוד בצ'אטה / סלסה

רוצים להגיב?