רוקדים סלסה

תוכן עניינים

רוקדים סלסהכאשר מדברים על מוזיקת סלסה, יש לדעת שהכלים העיקריים כוללים שילוב כלי הקשה לטינים, כמו הקמפנה, הטיבמלס, הקלאווה, הבונגוס והקונגס. הינם מעניקים את המקצב הבסיסי של המוזיקה.

לדוגמא, הקלאווה הינו הבסיס של מוזיקת סלסה.

בנוסף, חשוב לדעת שהלב של מוזיקת סלסה שמביא לה את הקצב העיקרי הינה גיטרת הבס.

לעיתים הבס יהיה מאוד דומיננטי או השיר יתחיל בסולו של הבס וכך ייתן את הקצב, כאשר ברקע ינגנו את שאר הכלים.

במוזיקת הלטינית, לרוב אפשר לשמוע סקסופון, חליל, כינורות וחצוצרה שנותנים למלודיה את הניגון השונה, מקשטים אותה ונותנים את המוסיקליות בין אם מדובר באלתורים של החליל, החצוצרה או הסקסופון לבין ניגוד המוזיקה בצורה הכי הרמונית עם כל הכלים יחדיו.

ביצוע זה יוצר מוזיקת סלסה הגורמת לאנשים רבים לרצות לקום ולהתחיל לרקוד את ריקוד לטיני זה.

ספירת הקצב של מוזיקת סלסה

ספירת הקצב של הסלסה הינה ספירה מיועדת ומיוחדת לסגנון מוזיקה זו.

על מנת ללמוד לספור את הקצב, מומלץ להגיע לשיעורי סלסה ולתרגל את ריקוד זה. עם זה, קיימים כמה טיפים שניתן לומר ולא רק להראות באמצעות ריקוד עצמה:

  • יש לדעת שקיימים מגוון גדול של שירים במוזיקת סלסה. לכן, יש אפשרות לבחור שיר אשר אתם אוהבים ומתחברים ושגורם לכם לקום לרקוד. ובכן, על מנת לספור את הקצב של מוזיקת סלסה, מומלץ לתרגל עם שיר או כמה מהם כדי להכיר היטב את המקצבים של הסלסה. כדאי להתחיל לתרגל עם שיר אחד ולאחר מכן להוסיף שירים נוספים.
  • כאשר אתם מתרגלים על שיר סלסה, חשוב להקשיב לו, וזאת בלי לרקוד באופן ראשוני. אפשר לעצום את העיניים, לשמוע את המנגינה, כלי הנגינה, הזמר או זמרת והחשוב ביותר את הקצב. כך, תכלו להתחבר לשיר ולהקל עליכם כאשר תרצו לרקוד ולספור את קצב של מוזיקת סלסה.
  • הנכם צריכים לבחור בסגנון השיר, מכוון שמוזיקת סלסה כוללת מספר סגנונות שונות. יש אפשרות לבחור בין שיר LA או קובלני לדוגמא. בצעדים הראשונים, סגנון השירה פחות חשוב ומומלץ לבחור שיר אשר הנכם מתחברים ואוהבים.
  • כאשר בוחרים את השיר לתרגול ספירת הקצב של מוזיקת סלסה, יש לשים לב למהירות שלו ולקצב. בתור התחלה, שיר עם קצב מהיר מדי עלול להיות לא נוח ומסובך. חשוב לבחור שיר שנוח לכם, ובתרגולים הבאים תכלו לבחור שיר עם מהירות יותר גבוהה או יותר איטי, לפי הרצון והטעם שלכם.
  • ידוע שיותר נעים לרקוד עם שיר אשר אנו מכירים. לכן, העצה הנוספת הינה לבחור שיר שאתם מכירים, על מנת להפוך את ספירת הקצב לקל ונעים יותר.
  • לסיום, חשוב לא להתייאש ולהמשיך לרקוד למורת כל הקשיים. אם מתרגלים כל יום על שיר אחד, תכלו לראות שיפור וכך להיכנס כל פעם עוד קצת לקצב של השיר.

רוצים ללמוד בצ'אטה? לחצו כאן.

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

מתנה: הדרכת ריקוד בצ'אטה/סלסה אונליין!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים ומדריכים ללימוד ריקוד
✅ מבצעים לשיעורים פרטיים וסדנאות ריקוד בצ'אטה / סלסה

רוצים להגיב?